Wiadomości

Były kanclerz Niemiec: To koniec partnerstwa transatlantyckiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wszczyna wobec Polski procedurę Były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder ostrzega, że sankcje USA nałożone na gazociąg Nord Stream 2 oznaczają „koniec partnerstwa transatlantyckiego”. Schröder jest obecnie pracownikiem rosyjskiego sektora energetycznego.

„Sankcje przeciwko sojusznikowi w ramach NATO podczas załamania gospodarczego to celowe kończenie partnerstwa transatlantyckiego” – podkreśla Schröder, cytowany przez niemiecki dziennik “Handelsblatt”. Słowa miały ponoć paść podczas przesłuchania przed komisją gospodarki i energetyki Bundestagu.

Schröder przekonuje, że USA podważają suwerenność Zachodniej Europy i dokonują ataku na europejską gospodarkę.

4 czerwca politycy Demokratów i Republikanów zgłosili projekt ustaw doprecyzowującej sankcje nałożone na Nord Stream 2. Portal energetyka24.com wskazywał wówczas, że jeśli sankcje zostaną wdrożone, będą one w stanie skutecznie zatrzymać budowę Nord Stream 2 i “definitywnie pogrążyć ten projekt”. Wszystko dlatego, że Rosjanie nie będą w stanie znaleźć ani jednostki, ani portu, który umożliwi kontynuowanie budowy.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!