Wiadomości

Były asystent Bieńkowskiej został zatrzymany pod zarzutem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek został zatrzymany b. asystent obecnej polskiej komisarz UE – Lech B. Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik, kierował on grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi. Oprócz B. zatrzymano także 5 innych osób. Sprawa ma związek z próbą wyłudzenia kilkunastu milionów zł z funduszy unijnych. Zatrzymań dokonali agenci katowickiej delegatury CBA.

– Funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięciu śląskich przedsiębiorców i notariusza prowadzącego kancelarię notarialną w Tychach. Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł z beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw oraz wyłudzenie z NCBiR ponad 2 mln zł – poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

– Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karnoskarbowe i pranie pieniędzy. Wszyscy zatrzymani zostaną po zakończeniu przeszukań przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty obejmujące lata 2012-2018. Śledztwo prowadzone jest w kilku wątkach, w dalszym ciągu jest rozwojowe – czytamy w komunikacie Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

/TVP Info, CBA/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!