Wiadomości

Byli reprezentanci Polski w piłce nożnej, sędziowie oraz działacze skazani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Byli piłkarze Lecha Poznań Waldemar K. i Piotr R. – najlepszy polski sędzia początku XXI wieku, czy znany z telewizji Wit Ż. – to tyko niektórzy skazani w procesie tzw. gangu Fryzjera. Sąd uznał ich za winnych zarzucanych czynów, ale do więzienia trafi tylko Ryszard F. Pozostali otrzymali kary pozbawienia wolności w zawieszeniu. Poniedziałkowe postanowienie sądu nie jest prawomocne.

Wrocławski sąd skazał na 4,5 roku więzienia Ryszarda F. ps. „Fryzjer” – oskarżonego o korupcję w polskiej piłce nożnej. Sąd uznał „Fryzjera” winnym tego, że założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek. Na “Fryzjerze” ciążyło ponad 100 zarzutów.

„Fryzjer” został oskarżony o to, że założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za ustawianie wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek.

Grupa ta miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r.

Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

/TVP Info, Telewizja Republika, fot. Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!