Wiadomości

Byłemu premierowi Kazimierzowi M. przedstawiono zarzut, grożą mu dwa lata więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były premier Kazimierz M. usłyszał zarzut w związku z niepłaceniem byłej żonie Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz alimentów. Grożą mu dwa lata więzienia.

– Dochodzenie jest w toku. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylania się od obowiązku alimentacyjnego i narażenia przez to pokrzywdzonej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Podejrzany nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia – powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, cytowany przez se.pl.

Były premier ma zalegać z regulowaniem alimentów dla Izabeli Marcinkiewicz od półtora roku. Dług urósł do 112 tys. zł, a komornik nie ma jak go wyegzekwować, bo na koncie polityka nie ma pieniędzy.

Wszystko wskazuje na to, że ukrywa dochody – oceniała była żona. Przypuszcza też, że wykorzystuje do tego członków rodziny.

Według nowych, zaostrzonych przepisów, jeżeli dłużnik alimentacyjny nie płaci przez trzy miesiące, można o tym zawiadomić prokuraturę. Grozi za to kara pozbawienia wolności.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!