Wiadomości

Był poszukiwany ENA za przemyt blisko tony narkotyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Śląscy kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych zatrzymali mężczyznę, za którym Sąd w niemieckiej Kolonii wydał Europejski Nakaz Aresztowania (ENA). 30-latek był poszukiwany za udział w grupie przestępczej i przemyt blisko tony narkotyków. Łowcy głów zatrzymali go w Katowicach…

Do śląskich łowców głów wpłynął Europejski Nakaz Aresztowania 30-latka, wydany przez Sąd w niemieckiej Kolonii. Mężczyzna był poszukiwany przez niemieckie organa ścigania za udział w grupie przestępczej i przemyt blisko tony marihuany. Łącznie ciąży na nim 9 zarzutów karnych, dotyczących przestępstw, za które zgodnie z niemieckim prawem, może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

Kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych szybko namierzyli mężczyznę. Został on zatrzymany, a Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu do czasu przekazania go stronie niemieckiej. 30-latka osadzono w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na transport do Niemiec. Tam zostanie postawiony przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez niego przestępstwa.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!