Wiadomości

Był na warunkowym zwolnieniu, ukradł dwa auta. Transgraniczny pościg za 22-latkiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po transgranicznym pościgu został zatrzymany 22-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Młody mężczyzna prowadził auto pomimo sądowego zakazu za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod działaniem narkotyków. W trakcie ucieczki dopuścił się również innych przestępstw i wykroczeń drogowych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za takie czyny grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

31 stycznia, przed godziną 16:00 rozpoczął się pościg transgraniczny za mężczyzną podejrzanym o kradzież pojazdu, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz szereg wykroczeń drogowych. Dzięki dobrej współpracy pomiędzy polskimi i czeskimi policjantami oraz szybkiej wymianie informacji został on zatrzymany na terenie Republiki Czeskiej.

Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Młody mężczyzna był trzeźwy, jednak miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod działaniem środków odurzających. Jak się okazało 22-latek przebywał na warunkowym zwolnieniu. Pobrana została od niego krew na obecność narkotyków.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. krótkotrwałego użycia pojazdu oraz niestosowania się do zakazu sądowego. Za takie czyny grozi mu nawet do 8 lat więzienia. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mają informacje na temat zagrożeń jakie 22-latek stworzył swoim zachowaniem na drodze o kontakt Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Prudniku pod numerem telefonu 478 629 565.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!