Wiadomości

Burmistrz Pułtuska i jego zastępca zatrzymani przez CBA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osiem osób, w tym burmistrza Pułtuska i jego zastępcę – dowiedział się reporter TVP Info. Zatrzymania mają związek ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych w ich obecnym i poprzednim miejscu zatrudnienia.

Sprawa dotyczy nieprawidłowości w przetargach na 4 mln zł na prace remontowe w szkole i na budowę miejskiego żłobka – mówi Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

– Potwierdzam, że doszło do zatrzymań w Pułtusku i okolicach. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą przeszukania w miejscach pracy zatrzymanych i ich mieszkaniach – powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Kaczorek wyjaśnił, że burmistrz pełnił wcześniej funkcję dyrektora Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie k. Pułtuska.

Pozostali zatrzymani to wiceburmistrz Pułtuska, dwaj urzędnicy miejscy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców. Część z tych osób wcześniej pracowała w CKR lub wykonywała prace na jego rzecz.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!