Wiadomości

Burmistrz Florencji obezwładnił aktywistę, który oblał farbą fasadę XIV-wiecznego Palazzo Vecchio

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz Florencji obezwładnił aktywistę, który oblał farbą fasadę XIV-wiecznej perły Toskanii…

Gdy centrolewicowy burmistrz Florencji Dario Nardella stał na środku placu Signoria (Piazza della Signoria), nagrywając swoje wystąpienie i prezentując piękno tego miejsca, naglę zauważył, że ktoś w pobliżu niszczy fasadę XIV-wiecznego Palazzo Vecchio, uważanego za perłę i serce stolicy Toskanii.

Nardella niezwłocznie pobiegł w stronę sprawców i obezwładnił jednego z nich. Niedługo potem przybyły służby porządkowe. Dwie osoby aresztowano: 32-latka i 23-latkę. Grozi im kara od pół roku do 3 lat więzienia. Oboje należą do ruchu “obrońców środowiska” Ostatnie Pokolenie, który zajmuje się głównie dokonywaniem aktów wandalizmu. W ostatnim czasie stało się to modne na Zachodzie, w tym zabytków we Włoszech.

“Atak na sztukę, kulturę i piękno, które są bezradne wobec przemocy i które rodzą się dla dobra ludzkości, nigdy nie może usprawiedliwić walki o sprawę, nawet najbardziej wspólną” – stwierdził burmistrz Dario Nardella, załączając na twitterze zdjęcia z czyszczenia fasady budynku.

Odnosząc się do środowiska i suszy, zużyto ponad 5000 litrów wody na oczyszczenie Palazzo Vecchio z „ekologicznej burzy”. Pięć tysięcy” – dodał w kolejnym twiterowym wpisie burmistrz Flrencji.

/twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!