Europa Wiadomości

Bundestag uznał „małżeństwa” homoseksualne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bundestag przyznał parom jednopłciowym prawo do zawierania związków małżeńskich. Za projektem ustawy zmieniającej odpowiednie zapisy kodeksu cywilnego głosowało w piątek 393 posłów SPD, Lewicy I Zielonych oraz część deputowanych CDU/CSU.

Przeciwko ustawie głosowało 226 posłów z klubu CDU/CSU. Cztery osoby wstrzymały się. W głosowaniu wzięło udział 623 parlamentarzystów.

– Otwarcie instytucji małżeństwa jest ważnym społeczno-politycznym postępem, na który wielu ludzi w tym kraju długo czekało – powiedział szef klubu parlamentarnego SPD Thomas Oppermann podczas debaty w parlamencie. – W małżeństwie decydująca nie jest płeć, lecz gotowość do odpowiedzialności za związek – zaznaczył polityk SPD.

– Zgodnie z własnym sumieniem nigdy nie podpiszę niczego, co jest małżeństwem dla wszystkich – powiedział szef klubu parlamentarnego CDU/CSU Volker Kauder.

Kanclerz Angela Merkel poinformowała, że głosowała przeciwko.

Po zmianie paragraf 1353 brzmi: „Małżeństwo zawierają dożywotnio dwie osoby różnej lub tej samej płci”. W taki sposób na naszych oczach następuje kres zachodniej cywilizacji…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!