Wiadomości

Bundestag po raz pierwszy podnosi flagę LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nad siedzibą Bundestagu po raz pierwszy zawisła flaga środowisk LGBT – poinformowały w sobotę niemieckie media, które przypominają, że władze wydały w kwietniu oficjalne pozwolenie na wieszanie takiej flagi przed lub na budynkach urzędowych przy określonych okazjach.

Od sobotniego poranka jedna z flag LGBT powiewa na południowo-zachodniej wieży budynku berlińskiego Reichstagu, siedziby niemieckiego parlamentu. Dwie kolejne zostały wzniesione przed wschodnim i zachodnim portalem budynku.

Media wyjaśniają, że ma to związek z zaplanowaną na dziś w Berlinie wielką manifestacją z okazji Christopher Street Day, na której organizatorzy spodziewają się setek tysięcy uczestników.

W kwietniu niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oficjalnie wydało zgodę na wywieszanie tęczowej flagi przed lub na federalnych budynkach urzędowych przy określonych okazjach. Przewodniczący Bundestagu Bärbel Bas (SPD) zapowiedział w czerwcu wciągnięcie flagi LGBT na maszt Reichstagu i stwierdził, że w ten sposób ponownie znacznie zwiększy się widoczność zaangażowania na rzecz różnorodności.

Widomy to znak, że ideologia LGBT pełni już w Niemczech rolę “religii panującej”, którą w myśl zasady “cuius regio, eius religio” winni wyznawać wszyscy poddani. A że Niemcy uzurpują sobie prawo do przewodzenia Unii Europejskiej, winniśmy się nań nawrócić także i my…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!