Wiadomości

Budynek rosyjskiego konsulatu we Lwowie obrzucony koktajlem Mołotowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z czwartku na piątek nieznany sprawca rzucił koktajlem Mołotowa w budynek rosyjskiego konsulatu we Lwowie.

W nocy z czwartku na piątek nieznany sprawca rzucił koktajlem Mołotowa w budynek rosyjskiego konsulatu we Lwowie. Do incydentu doszło z 23 na 24 grudnia. Nieznany sprawca rzucił koktajlem Mołotowa w stronę budynku ambasady, trafiając w ogrodzenie. Nikt nie ucierpiał.

O zdarzeniu poinformowało rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, nazywając je “aktem terroru”. Resort spraw zagranicznych wezwał ukraińskiego konsula, od którego zażądano wyjaśnienia sprawy i przeprosin. Policja we Lwowie wszczęła postępowanie w sprawie incydentu, który ich zdaniem należy odbierać jako “wybryk chuligański”.

Zdarzenie miało miejsce w czasie, gdy kraje Europy i Stany Zjednoczone wyrażają zaniepokojenie rozmieszczeniem licznych sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą, a wywiad USA ostrzega o możliwej rosyjskiej inwazji na ten kraj.

Jednocześnie prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że oczekuje od NATO deklaracji, że Sojusz nie będzie rozszerzał swoich wpływów na wschód, co jest jednoznaczne z nieprzyjmowaniem w swoje szeregi Ukrainy.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!