Wiadomości

Budka: Nie ma możliwości skreślenia Jachiry z listy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ma możliwości wykreślenia kandydata z zarejestrowanej listy wyborczej ani wycofania udzielonego poparcia – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

To komentarz do apelu ministra Michała Dworczyka, który zwrócił się do liderów Koalicji Obywatelskiej o usunięcie Klaudii Jachiry z listy kandydatów do Sejmu. Borys Budka odsyła szefa KPRM do „lektury Kodeksu wyborczego” i zamieszczonego w mediach społecznościowych oświadczenia Jachiry, które zdaniem posła Platformy „zamyka sprawę”.

Kandydatka warszawskiej listy KO do Sejmu w piątek opublikowała na Twitterze serię zdjęć. Na jednym z nich pozuje z dwiema osobami trzymającymi transparent z napisem „Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege”. Fotografia wywołała oburzenie m.in. środowisk kombatanckich, ponieważ została wykonana na tle hasła „Bóg, Honor, Ojczyzna” umieszczonego na warszawskim pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego.

– Z wyjaśnień Klaudii Jachiry wynika, że zrobiła sobie zdjęcie na prośbę uczestniczek protestu klimatycznego. Miało ono charakter happeningu, nie miało absolutnie – wynika z jej wyjaśnień – obrażania kogokolwiek – zapewnił wiceprzewodniczący PO. Dodał, że przyjmuje jej wyjaśnienia, że „nikogo nie chciała w ten sposób urazić”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!