Europa Wiadomości

Brytyjskie służby uznały ukraiński tryzub za symbol ekstremistyczny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl brytyjskie media odkryły w ostatnich dniach, że ukazały się nowe wytyczne Counter Terrorism Policing – krajowej sieci przeciwdziałania terroryzmowi w ramach współpracy sił policyjnych. CTP wydało uaktualniony przewodnik, w których zamieściła loga i symbole grup uznawanych za ekstremistyczne.

Na liście znalazły się m.in. symbole Greenpeace, PETA, Extinction Rebellion, wielu grup dżihadystycznych oraz neonazistów takich jak Combat 18. Lewackie i ekologiczne organizacje zaprotestowały i na ogół policja uznała zaliczenie ich do ekstremistów za błąd. Mocne zaskoczenie spotkało też dyplomatów z ambasady ukraińskiej w Londynie. Również im nie podoba się, że w zestawieniu znalazł się tryzub. Żądąją usunięcia go z listy i oficjalnych przeprosin.

Złoty trójząb (tryzub) na niebieskiej tarczy został  oficjalnie przyjęty jako jeden z symboli państwowych Ukrainy w 1918 r., gdy w latach 1917 do 1921 istniała Ukraińska Republika Ludowa. W obecnej konstytucji tryzub jest opisany jako herb państwowy Ukrainy.

Jak to skomentujecie?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!