Wiadomości

Brytyjskie media atakują Rostowskiego za… homofobię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjskie media zaatakowały Rostowskiego byłego polskiego wicepremiera, który kandyduje do Parlamentu Europejskiego Londynu z 2 miejsca na liście pro-Europejskiej i anty-brexitowskiej partii Change UK, za słowa wypowiedziane przez niego w 2011 i 2013 r. Wedle ogarniętych szaleństwem politycznej poprawności mediów Rostowski używał wówczas stwierdzeń „homofobicznych”.

Chodzi m.in. o wywiad dla „Gazety Wyborczej” z 28 czerwca 2011 r. Rostowski mówił tam, że jest „przeciwny związkom partnerskim”, oraz oznajmiał, że „stabilne społeczeństwo jest oparte na stosunkach heteroseksualnych”.

Wywiad byłego wicepremiera przypomniał na Twitterze dziennikarz brytyjskiego „The Guardian” Owen Jones. „Jest coraz gorzej i gorzej” – napisał.

Z kolei w 2013 r. Rostowski na temat małżeństw homoseksualnych wypowiadał się w podobnym tonie. – Jak byłem młody, to w Wielkiej Brytanii za kontakty homoseksualne szło się do więzienia. Dziś pary gejowskie adoptują tam dzieci. Nie łudźmy się, to jest równia pochyła – mówił wówczas polityk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!