brytyjskie banki
Europa Wiadomości

Brytyjskie banki zamykają konta klientom, z którymi się nie zgadzają. “Orwellowska rzeczywistość”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje money.pl, w Wielkiej Brytanii rozgorzała dyskusja na temat działalności tamtejszych banków. Zaczęły one bowiem zamykać konta klientom, z których poglądami się nie zgadzają. Chodzi oczywiście o poglądy prawicowe, narodowe i tradycjonalistyczne.

Brytyjskie banki, działając pod wpływem skrajnie lewicowej ideologii, zaczęły zamykać konta osobom o innych poglądach. O sprawie pisał dziennik “Daily Telegraph”. W miniony czwartek, 29 czerwca 2023 roku, Nigel Farage ujawnił, że jego konta bankowe, zarówno osobisty, jak i firmowy, zostały bez zamknięte i to bez żadnego uprzedzenia. Co więcej, gdy chciał przetransferować swoje środki na inne konto, siedem banków odmówiło mu otworzenia rachunku.

Nigel Farage jest politykiem, który przez lata nawoływał do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. W jego ocenie decyzja banków o odmowie dostępu do usług ma mieć związek z jego rolą w doprowadzeniu do tzw. brexitu.

Dziennik dalej zauważa, że nie jest to odosobniona historia, a raczej narastający trend. Brytyjskie banki i instytucje finansowe mają coraz częściej zamykać rachunki klientów, których poglądy uznają za kontrowersyjne. “Daily Telegraph” podaje kolejny przykład. Powołuje się na historię anglikańskiego pastora Richarda Fothergilla. Pastor twierdzi, że jego konto w Yorkshire Building Society zostało zamknięte kilka dni po tym, gdy skrytykował nachalną propagandę wokół “miesiąca dumy”, poświęconego sodomitom i gomorytom.

W przeszłości kilkoro eurodeputowanych Partii Brexitu mówiło, iż ich konta bankowe zostały zamknięte. Z kolei czerwcu br. bank Barclays został zmuszony do wypłacenia ponad 20 tys. funtów odszkodowania chrześcijańskim grupom duszpasterskim po zamknięciu ich kont z powodu nacisków ze strony działaczy sodomicko-gomoryckich, którzy byli zaniepokojeni faktem, że chrześcijanie promowali terapię umożliwiającą leczenie zboczeń.

“Daily Telegraph” podaje też, że brytyjski minister finansów Jeremy Hunt jest “głęboko zaniepokojony” faktem, że nadgorliwe instytucje finansowe zamykają konta, ponieważ nie zgadzają się z poglądami klientów. Zalecił zbadanie tej kwestii.

NASZ KOMENTARZ: Co realnie angielski Mordor zrobi z powyższym problemem – nie wiadomo. Bez wątpienia jednak mamy do czynienia z pwoolnym budowaniem tam rzeczywistości ze znanej powieści George’a Orwella “Rok 1984”.

Polecamy również: PiS sprowadza do Polski setki tysięcy muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!