Europa Wiadomości

Brytyjska firma odzieżowa rozpoczęła kampanię reklamową, w której ubrania promują niepełnosprawne dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjski River Island zrealizował specjalną sesję zdjęciową, w której ubrania marki promują dzieci z niepełnosprawnościami. Wyjątkowe zdjęcia powstały we współpracy z organizacją brytyjską charytatywną Ditch The Label, a jej przesłanie brzmi “etykietki są dla ubrań, nie dla dzieci”.

Do zdjęć pozowali m.in. Cora i Gabriel z Zespołem Downa, 5-letni Teddy z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz 10-letnia Lois z rzadkim zespołem delecji chromosomu 18q.

– Jestem absolutnie dumna z Lois. Ona uwielbia bycie przed kamerą, jest naturalna. Odkąd była mała, wszyscy mówili, że powinna zostać modelką – przyznaje Dawn Groom, mama Lois.

– Mamy nadzieję, że inne marki pójdą śladem River Island, tak by ich kampanie pokazywały nasze zróżnicowane społeczeństwo w sposób bardziej reprezentatywny. chcemy, by pokazywanie niepełnospawności w reklamie stało się normą i ciężko pracujemy, by tak się stało – mówią Laura Johnson i Zoe Proctor z Zebedee Management, agencji modelingowej, która nadzorowała udział  dzieci w pracy przy kampanii.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!