Europa Islam Wiadomości

Brytyjska feministka chce… integrować bojowników Państwa Islamskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kalifat w Syrii i Iraku upada, dżihadyści golą brody i uciekają do Europy. Raport Instytutu badań strategicznych The Soufan Centre ostrzega, że do Wielkiej Brytanii mogło powrócić nawet 400 dżihadystów z ISIS. Obecnie w UK toczy się debata co robić z terrorystami, którzy powracają do kraju z Bliskiego Wschodu.

Podczas jednego z programów w BBC, głos na ten temat zabrała feministka i samozwańcza dziennikarka Sirena Bergman, jej wypowiedzi wprawiły innych gości w osłupienie. Jej zdaniem, większość dżihadystów jest zbyt naiwna, aby zrozumieć barbarzyństwo Państwa Islamskiego, dlatego nie można im zabronić powrotu do kraju.

„My chcemy, by ponownie integrowali się do życia w naszym społeczeństwie. Obecnie mamy taką retorykę, która dzieli” – powiedziała Sirena Bergman, mówiąc o dżihadystach z brytyjskim paszportem.

Feministka przyjmuje również osobliwe stanowisko i staje w obronie praw obywatelskich terrorystów. Jej zdaniem jedynym powodem dla którego Wielka Brytania chciałaby pozbawić praw obywatelskich bojowników ISIS jest to, że większość Brytyjczyków „nie zgadza się” z ich ideologią.

„Zabieramy ich wolności tylko dlatego, że nie zgadzamy się z powodami, dla których te zbrodnie zostały popełnione” – powiedziała.

Źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!