Wiadomości

Brytyjscy parlamentarzyści prawdopodobnie zagłosują dzisiaj nad tym, czy należy rozpisać drugie referendum ws. Brexitu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjscy parlamentarzyści prawdopodobnie zagłosują dzisiaj nad tym, czy należy rozpisać drugie referendum ws. Brexitu. “The Independent” informuje, że spiker Izby Gmin podjął decyzję o poddaniu pod głosowanie poprawki zakładającej organizację drugiego referendum ws. obecności Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej – pisze portal Do Rzeczy.

Poprawka miałaby być głosowana wieczorem, podczas debaty nad tym, czy brytyjski rząd powinien zwrócić się do UE z prośbą o opóźnienie Brexitu. Przypomnijmy, że zgodnie z ustalonym harmonogramem, Wielka Brytania powinna wyjść z Unii Europejskiej 29 marca. Do tej pory nie ustalono jednak ostatecznych warunków opuszczenia UE. UE dopuszcza wydłużenie tej procedury najdalej do 26 maja.

Wczoraj w Izbie Gmin brytyjscy parlamentarzyści opowiedzieli się przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy. Za tzw. twardym brexitem opowiedziało się 308 posłów, przeciw było 312.

Wcześniej brytyjski parlament odrzucił umowę brexitową, którą rząd w Londynie wynegocjował z Brukselą. Tzw. twardy Brexit mógłby oznaczać powrót ścisłych granic oraz ceł. Jednak na kolejną umowę z Wielką Brytanią kategorycznie nie zgadza się UE.

Będzie to pierwsze głosowanie w Izbie Gmin, którego przedmiotem będzie organizacja drugiego referendum ws. Brexitu. W czerwcu 2016 roku Brytyjczycy zdecydowali, że ich kraj powinien opuścić UE.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!