Europa Wiadomości

Brytyjczycy uważają, że Margaret Thatcher była by najlepszym premierem w obecnych czasach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rp.pl ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii wykazała, że spośród dotychczasowych premierów to Margaret Thatcher najlepiej poradziłaby sobie w dobie pandemii i brexitu.

Ankietę przeprowadzono wśród 2000 osób.

Ogółem 32 procent z nich wskazało Żelazną Damę jako tę osobę, którą najchętniej widzieliby na czele rządu w trudnym czasie pandemii koronawirusa i brexitowych negocjacji..

Drugie miejsce w ankiecie zajął Tony Blair, wskazany przez 11 procent ankietowanych. Theresę May – zaledwie 1 proc.

Niespodziewanie dla autorów ankiety, firmy badawczej JL Partners, jako najlepszą premier Margaret Thatcher wskazali także respondenci w wieku 18-24 lata, których nie było jeszcze na świecie, gdy rządziła w latach 1979-1990.

Nawet w Szkocji, gdzie za swoich rządów Thatcher nie cieszyła się uznaniem, dziś jako najlepszego premiera wskazało ją 22 proc. pytanych.

Jak tłumaczy James Johnson z JL Partners, Brytyjczycy przeżywają frustrację spowodowaną słabością liderów. Ich zdaniem politycy unikają podejmowania trudnych decyzji, nie bronią tego, co słuszne i raczej podążają za tłumem niż mu przewodzą.

Dla wielu wyborców materiałem na przywódce był przed kilkoma miesiącami Boris Johnson, który obecnie postrzegany jest jako słaby i zagubiony.

– Mimo wszystkich swoich wad politycy tacy jak Margaret Thatcher i Tony Blair mieli określone poglądy i konsekwentnie realizowali swoje cele – tłumaczy Johnson.

Być może w końcu się obudzili.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!