Europa Wiadomości

Brytyjczycy domagają się powtórzenia referendum w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal kresy.pl w sobotę w Londynie przeszła demonstracja żądająca powtórzenie referendum ws. Brexitu. Według organizatorów protestowało 100 tys. osób.

Demonstrację „Głos narodu” zorganizowała koalicję organizacji przeciwnych Brexitowi, na której czele stoi grupa Open Britain, spadkobierca oficjalnej kampanii za pozostaniem w UE.

W opublikowanym w piątek sondażu ośrodka Survation 53 proc. badanych oświadczyło, że w przypadku powtórzenia referendum ws. Brexitu prawdopodobnie zagłosowaliby za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE, a 47 proc – za opuszczeniem Wspólnoty.

Przechodzący pod kancelarią premier Theresy May na Downing Street demonstranci buczeli, a także wyrażali swój zawód opozycyjną Partią Pracy, skandując wołając lidera tego ugrupowania – „Gdzie jest Jeremy Corbyn?”.

W przemowach wygłoszonych pod gmachem brytyjskiego parlamentu demonstranci stwierdzili, że nie należy uważać, że wyjście Wielkiej Brytanii z UE jest już przesądzone.

Lider Liberalnych Demokratów Vince Cable stwierdził, że Brexit „nie jest faktem dokonanym” i może być odwrócony. Z kolei szefowa Partii Zielonych Caroline Lucas powiedziała, że wyjście z UE będzie „katastrofą” i może stanowić zagrożenie m.in. dla ochrony środowiska.

Środowiska lewicowe nigdy nie zaakceptują stanu faktycznego i za wszelką cenę będą próbowały bojkotować wynik każdego referendum lub wyborów, które potoczą się nie po ich myśli. A jaka jest wasza opinia na ten temat? Czekamy an wasze komentarze.

Źródło: kresy.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!