Wiadomości

Brygada antynarkotykowa zatrzymała „żołnierzy” z gangu „Snajpera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z wydziału antynarkotykowego KSP zatrzymali siedmiu kolejnych członków grupy Artura A. ps. Snajper. To tzw. żołnierze gangu z Góry Kalwarii, zajmujący się handlem narkotykami, którzy uniknęli wpadki podczas obławy w czerwcu tego roku. Banda handlowała na duża skale amfetaminą, mefedronem i marihuaną.

W ostatnich dniach policjanci wydziału antynarkotykowego komendy stołeczne wspierani przez antyterrorystów wkroczyli do mieszkań członków bandy „Snajpera” w Warszawie, Górze Kalwarii i okolicach Piaseczna. Do policyjnego aresztu trafili: 32-letni Łukasz K., 23-letni Sebastian W., 23-letni Łukasz S., 23-letni Piotr J., 21-letni Patryk Ż., 35-letni Piotr H. oraz 24-letni Adam M. W bandzie zajmowali się przede wszystkich detalicznym handlem narkotykami. W ich mieszkań funkcjonariusze znaleźli sterydy anaboliczne, pałki i maski. Te ostatnie miały być wykorzystywane, gdy chcieli przegonić ze „swojego” terenu.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w grupie przestępczej o charakterze zbrojny oraz m.in. handlu znaczną ilością narkotyków oraz ich udzielania. Grozi za to do 10 lat więzienia. W sumie w śledztwie dotyczącym gangu z Góry Kalwarii zarzuty usłyszało już ponad 20 osób, w tym szef bandy – Artur A. ps. Snajper. Większość z podejrzanych przebywa w aresztach śledczych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!