Wiadomości

Brutalny atak na Cyganów we Lwowie – są ofiary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Ukrainie doszło do kolejnego brutalnego napadu na Cyganów. 24-letni mężczyzna zginął od ciosów nożem. Trzy inne osoby: 19-letni chłopak, 30-letnia kobieta i jej 10-letni syn zostali ranni. Do napadu doszło w sobotę w nocy na przedmieściach Lwowa – poinformowała w niedzielę lokalna policja.

Policja poinformowała, że w związku z atakiem zatrzymano siedem młodych osób w wieku od 16 do 18 lat. Lwowski portal Zaxid.net podał, że należą oni do organizacji „Trzeźwa i zła młodzież”, związanej z neonazistowskim ruchem Misanthropic Division.

Mer Lwowa Andrij Sadowy oświadczył, że władze miasta przyznały napadniętym osobom ochronę.

– Człowiek, który zginął, był dźgany nożami z jednoznacznym zamiarem zabójstwa. Matkę porżnięto za to, że próbowała ochronić swoje 10-letnie dziecko. Proszę, byście wyobrazili sobie tę scenę, zanim będziecie pisali komentarze w stylu +i dobrze im tak+. Historia pokazuje, że odległość od cywilizowanej istoty ludzkiej do bezdusznej bestii jest niewielka. Bądźmy ludźmi! – napisał Sadowy na Facebooku.

Poprzednie na pady na cygańskie obozy miały miejsce: 23 maja w obwodzie tarnopolskim, 9 maja w obwodzie lwowskim oraz 7 maja i wcześniej – 22 kwietnia – w Kijowie.

/TVP Info, zaxid.net/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!