Wiadomości

Brutalnie zgwałcona kobieta zmarła w kontenerze na odpady, Zapadł wyrok

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał 42-letniego Tomasza B. za kilkukrotne zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem 46-letniej Anety M., pobicie jej i nieudzielenie kobiecie pomocy. Mężczyzna zgwałconą i nieprzytomną kobietę wrzucił do kontenera na śmieci przy Biedronce w Środzie Wielkopolskiej. 46-latka zmarła w wyniku wychłodzenia i wstrząsu krwotocznego – informuje Głos Wielkopolski.

W nocy, 5 grudnia ubiegłego roku w kontenerze przy jednym z dyskontów spożywczych znaleziono ciało kobiety. Z pierwszych informacji, jakie otrzymali policjanci, wynikało, że przed sklepem znajduje się osoba, która śpi. Po przyjeździe na miejsce służb okazało się, że kobieta nie żyje.

Z pierwszych informacji, jakie otrzymali policjanci wynikało, że przed sklepem znajduje się osoba, która śpi. Po przyjeździe na miejsce służb, okazało się, że kobieta nie żyje. Z uwagi, że zaistniało podejrzenie, że mogła ona paść ofiarą przestępstwa, funkcjonariuszom zależało na jak najszybszym ustaleniu tożsamości pokrzywdzonej i informacji, z kim kontaktowała się w ostatnim czasie. Do sprawy włączyła się również prokuratura. Dzięki nagraniom z okolicznych kamer monitoringu udało się wytypować podejrzanego – 42-letniego Tomasza B.

Kobieta znała swojego oprawcę. Była to jednak znajomość okazjonalna, ona mieszkała w Poznaniu, on w Środzie Wielkopolskiej miał szukać pracy. W dniu zdarzenia pili razem alkohol w pokoju wynajętym przez mężczyznę. Wyszli jednak z mieszkania, po czym – jak podali śledczy – doszło wielokrotnego gwałtu. Kobieta była też bita. Po wszystkim Tomasz B. wrzucił do kontenera nieprzytomną, ale jeszcze żywą 46-latkę.

W środę, 2 listopada Sąd Okręgowy w Poznaniu ogłosił wyrok w tej sprawie. 41-letni Tomasz B. został skazany za zgwałcenie, pobicie i nieudzielenie pomocy Anecie M. na karę łączną 15 lat więzienia. Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!