Wiadomości

Brutalne morderstwo w Siemianowicach Śląskich, policja szuka zabójcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja poszukuje sprawcy zabójstwa 28-latka, którego ciało było zakopane w centrum Siemianowic Śląskich. Funkcjonariusze znają personalia domniemanego sprawcy, wkrótce powinien być za nim rozesłany list gończy.

Podkomisarz Tatiana Lukoszek z siemianowickiej komendy poinformowała, że ciało 28-latka znaleziono na nieużytkach w centrum miasta. Zwłoki były zakopane.

Policja nie ujawnia, w jaki sposób dowiedziała się o tej zbrodni i możliwym miejscu ukrycia ciała.

– Były to czynności, o których nie możemy mówić ze względu na prowadzone śledztwo – powiedziała podkom. Lukoszek.

Do zabójstwa doszło prawdopodobnie w miniony czwartek. Policja zna tożsamość przypuszczalnego sprawcy – to mężczyzna w wieku około 50 lat, podobnie jak ofiara także jest mieszkańcem Siemianowic Śląskich.

Ofiara i poszukiwany znali się. Sekcja zwłok ma dać odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci 28-latka i czy w chwili zakopywania już nie żył.

Mundurowi nie wiedzą na razie, w jakich okolicznościach doszło do zabójstwa i jaki był motyw popełnienia zbrodni.

Informacje o poszukiwanym, jego wizerunek i niezbędne dane dotarły do wszystkich jednostek policji w kraju. Ma znak szczególny – brak kciuka. Wkrótce – jeszcze w poniedziałek lub we wtorek – za poszukiwanym powinien być rozesłany list gończy. Decyzję w tej sprawie podejmie sąd na wniosek śledczych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!