Wiadomości

Brali udział w porwaniu i gwałcie 14-letniej Kasi z Poznania. Sąd zadecydował o losie nieletnich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Głos Wielkopolski, Sąd Rodzinny w Poznaniu zadecydował o dalszym losie nieletnich Marzeny G. i Szymona M., którzy w lipcu ubiegłego roku uczestniczyli w porwaniu i gwałcie 14-letniej wówczas Kasi. 14-latkowie mają zostać umieszczeni w zakładzie poprawczym do ukończenia pełnoletności.

22 lipca ubiegłego roku 14-letnia Kasia została wciągnięta do samochodu kierowanego przez Paulinę K. Następnie razem z Alanem O. i trojgiem nieletnich, w tym Marzeną G. i Szymonem M., dziewczynka została wywieziona do Złotnik pod Poznaniem. Sprawcy brutalnie znęcali się nad 14-latką, która została następnie zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem.

W poniedziałek, 8 maja sąd rodzinny w Poznaniu wydał postanowienie o losie 14-latków: Marzeny G. i Szymona M. Nieletni mają zostać umieszczeni w zakładzie poprawczym o wzmożonym rygorze wychowawczym.

– Sąd nie skorzystał z możliwości przedłużenia sprawcom okresu pobytu w zakładzie poprawczym do osiągnięcia 24. roku życia, co przede wszystkich, jeżeli chodzi o chłopca byłoby wręcz wskazane. Pamiętajmy, że postępowanie dotyczyło nie tylko mojej klientki, ale też innej osoby, która była przez niego pokrzywdzona. W tym zakresie myślę, że będziemy się odwoływać – mówi adwokat Karolina Borowiecka, pełnomocnik pokrzywdzonej Kasi.

Więcej:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!