Wiadomości

Brał kredyty na klientów wypożyczalni samochodów, w której pracował

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nawet 8 lat w więzieniu będzie mógł spędzić 24-letni mieszkaniec Konina, którego zatrzymali w ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą. Przez kilka miesięcy wyłudzał kredyty na inne osoby. Zarobił w ten sposób ponad 125 tys. zł.

Na pierwszy ślad przestępczej działalności młodego mężczyzny policjanci wpadli klika miesięcy temu i natychmiast rozpoczęli pracę operacyjną. Pozwoliła ona na ustalenie kilkunastu pokrzywdzonych i postawienie zarzutów oszustwa i poświadczenia nieprawdy w celu uzyskania kredytu.

24-letni koninianin był pracownikiem wypożyczalni samochodów. Dzięki temu miał dostęp do bazy danych klientów. Wykorzystując te dane zakładał firmy, następnie występował do banku o przyznanie debetu lub kredytu. Brał je też w instytucjach parabankowych. Na dzisiaj wiadomo, że pokrzywdzonych jest 10 osób, ale to może nie być koniec. Suma wszystkich wypłat to ponad 125 tys. złotych.

9 października br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 24-latka. Następnego dnia usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i 5 tys. zł poręczenia. Policjanci zabezpieczyli na jego koncie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

/wielkopolska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!