Wiadomości

Bossowie mafii pruszkowskiej kpią z wymiaru sprawiedliwości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od pięciu lat nie może się skończyć proces Zygmunta R. ps. Boli oraz Ryszarda Sz. ps. Kajtek, bossów gangu pruszkowskiego oskarżonych o udział w obrocie 10 kg kokainy i 12 kg heroiny. Gangsterzy mieli kupić narkotyki od innej legendy półświatka – Marka Cz. ps. Rympałek. Ich proces ciągnie się od 2013 r., i po wielu perypetiach rozpoczyna od nowa. Po raz trzeci.

66-letni Zygmunt R. ps. Bolo vel Kaban oraz 72-letni Ryszard Sz. ps. Kajtek zostali zatrzymani w grudni 2011 r. w Warszawie. Śledczy z ówczesnej Prokuratury Apelacyjnej zebrali dowody, że obydwaj pruszkowscy bossowie po wyjściu z więzienia nie zaprzestali przestępczego rzemiosła.

Pogrążył ich Jacek S. ps. Falconetti, były zaufany wspólnik Marka Cz. ps. Rympałek, osławionego bossa stołecznego półświatka. „Falconetti” po odsiedzeniu swojego wyroku poszedł na współpracę z prokuraturą i policją i opowiedział o wszystkich interesach swojego szefa, po tym jak „Rympałek” opuścił więzienie.

Wśród kontrahentów Cz. znaleźli się wspomniani bossowie „Pruszkowa”. Z ustaleń śledztwa wynika, że „Bolo” i „Kajtek” mieli kupić latem 2009 r. 10 kg kokainy za 400 tys. euro oraz 10 kg heroiny o wartości 150 tys. euro. Kilka miesięcy później mieli dokupić kolejne 2 kg heroiny za 30 tys. euro. Nie udało się ustalić, co się dalej działo z narkotykami. „Kajtek” został dodatkowo oskarżony o udostępnienie „Rympałkowi” i „Falconettiemu” trzech gramów kokainy. Można się domyślać, że była to próbka w celu sprawdzenia jakości narkotyku.

Zygmunta R. i Ryszarda Sz. zatrzymano trzy lata po tym jak opuścili więzienia, gdzie odsiadywali wyroki za kierowanie mafią pruszkowską. Od samego początku przekonywali, że są niewinni i padli ofiarą pomówień Jacka S.

„Bolo” przekonywał, że jest właścicielem lombardu, który jednak miał nie przynosić dochodów oraz 8-letniego bmw. Utrzymywał się zaś – dowodził – z oszczędności w wysokości 30 tys. zł. Z kolei Ryszard Sz. stwierdził, że jest na emeryturze i otrzymuje miesięcznie 700 zł. Jego majątek to 5-letni mercedes klasy C oraz 100 tys. zł. oszczędności.

Więcej:
https://www.tvp.info/38616674/bossowie-mafii-pruszkowskiej-graja-temidzie-na-nosie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!