Wiadomości

Bosak: Zarzucanie nam prorosyjskości to narracja trolli internetowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie spotkałem się z tym, żeby ktokolwiek poważny zarzucał nam prorosyjskość. To jest raczej narracja trolli internetowych, albo jakichś publicystów z poprzedniej epoki, którzy mentalnie żyją w świecie zimnej wojny. Te czasy minęły – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

– Uważamy, że w opozycji do tak prawicowych, jak i lewicowych zwolenników eurofederalizmu trzeba budować w Polsce silną tożsamość nurtu niepodległościowego. Trzeba przypominać, że niepodległość to nie są symbole i frazesy, ale konkretne kompetencje naszego państwa, które polscy politycy oddali urzędnikom z Brukseli – stwierdził Krzysztof Bosak, przypominając Marsz Suwerenności zorganizowany w czasie, „kiedy zwolennicy podległości Polski pod władzę w Brukseli świętowali kolejną rocznicę oddania suwerenności naszego kraju”.

Na 14 marca Konfederacja zaplanowała swoją konwencję wyborczą.

– Szykujemy szereg niespodzianek, natomiast na razie nie chcemy o tym mówić. Podaliśmy datę tylko i wyłącznie po to, aby nasi sympatycy i działacze już planowali sobie przyjazd. Chcemy, żeby to był pokaz siły. Chcemy też, aby zbiórka podpisów była do tego momentu ukończona, albo była już na ukończeniu. Liczymy, że będzie to otwarcie decydującego etapu kampanii, który ma być pokazałem siły i sprawności organizacyjnej, a także przejściem do przekonywania do swojego programu i swojej kandydatury jako lepszej od pozostałych – stwierdził kandydat Konfederacji.

Cały wywiad:
https://wpolityce.pl/polityka/488326-bosak-zarzucanie-nam-prorosyjskosci-to-narracja-trolli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!