Wiadomości

Boris Johnson o zamieszkach towarzyszących akcji Black Lives Matter: “Bandytyzm”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson odniósł się za posrednictwem mediów społecznościowych zamieszek towarzyszących akcji Black Lives Matter odbywających się w jego kraju. Jak podkreślił, zostały one zniweczone przez „bandytyzm”.

„Ludzie mają prawo protestować w sposób pokojowy, jeżeli zachowują dystans społeczny, ale nie mają prawa atakować policji. Te demonstracje zostały zniweczone przez bandytyzm i są one zdradą sprawy, której rzekomo służą” – napisał na Twitterze brytyjski premier. Boris Johnson zapowiedział, pociągnięcie winnych do odpowiedzialności.

W niedzielę na ulice Londynu po raz kolejny wyszło dziesiątki tysięcy „Brytyjczyków” i – podobnie jak dzień wcześniej – doszło do starć z policją. Funkcjonariusze zostali obrzuceni m.in. butelkami.

Podczas protestu w Bristolu, w którym brało udział około 10 tys. osób, demonstranci zrzucili z cokołu wykonany z brązu pomnik Edwarda Colstona, a następnie pomalowali go sprayem, przeciągnęli przez miasto i wrzucili do rzeki Avon. Lokalna policja nie reagowała, ale potem wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!