Polska Wiadomości

Bogdan Kulas proponuje nowy zestaw pytań referendalnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich kilku dni Prawo i Sprawiedliwość przestawiło swój zestawe pytań referendalnych. Nie wnoszą one niczego przełomowego do sprawy polskiej i są jedynie wypadkową bieżących potrzeb politycznych tej formacji. Znacznie praktyczniejszy zestaw pytań zaprezentował działącz narodowy Bogdan Kulas.

Bogdan Kulas uważa, że aktualne pytania do referendum, przedstawione przez rząd PiS to kpina z Polaków. Pieniądze wydane na druk kart plebiscytowych są według niego wyrzucone w błoto. Przypomnijmy jak brzmią oficjalne pytania:

Pierwsze pytanie: “Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”. Drugie pytanie: “Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?”. Trzecie pytanie: “Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?”. Czwarte pytanie: Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?

Według Bogdana Kulasa, pytania referendalne, by rzeczywiście wnosiły jakąś świeżość do naszej polityki i dotyczyły ważnych problemów, powinny brzmieć w sposób następujący (pytania wraz opisem):

Pytanie 1: Czy chcesz wojny Polski z Rosją i Białorusią?

Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego kursu polskiej polityki zagranicznej, dążącej do uwikłanie Polski w militarny, nuklearny konflikt, którego celem jest uwolnienie Rosji od władzy Władimira Putina i wyzwolenie Białorusi spod władzy Aleksandra Łukaszenki?

Pytanie 2: Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowej polityki rządu w Warszawie wobec reżimu w Kijowie;

Czy jesteś za dalszym finansowaniem przez Polskę amerykańskiej Wojny z Rosją na Ukrainie? Czy Jesteś za nieodpłatnym przekazywaniem uzbrojenia, produktów podwójnego zastosowania i mienia niebojowego pochodzącego z zasobów sił zbrojnych wojska polskiego na podstawie Umowy z Ukrainą z roku 2016? Czy jesteś za wspieraniem reżimu oligarchów w Kijowie, negującym ukraińskie ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, zakazującym ekshumacji i pochówku bestialsko pomordowanych przez UPA i gloryfikującym banderowskich zbrodniarzy? Czy jesteś za dalszym finansowaniem ukraińskiego budżetu przez Narodowy Bank Polski? Czy jesteś za likwidacją granicy polsko-ukraińskiej, za otwartością Polski na produkty wielkoobszarowego ukraińskiego rolnictwa, za przekształceniem Polski w państwo dwunarodowe?

Pytanie 3: Czy jesteś za kontynuacją przez Polskę polityki „klimatycznej” UE?

Czy jesteś za całkowitą i konsekwentną likwidacją górnictwa węglowego, energetyki węglowej, za całkowitym zakazem używania pojazdów z silnikiem spalinowym? Za polityką pandemicznych ograniczeń, zamykaniem szpitali, kościołów, zakładów pracy, ograniczaniem praw i totalnej kontroli obywateli?

Pytanie 4: Czy uważasz, że Polska powinna wypełnić nakazy amerykańskich ustaw «O zwalczaniu antysemityzmu w Europie» i S447 JUST ACT «O niezwłocznym uczynieniu sprawiedliwości ocalonym z Holocaustu, którym nie zadośćuczyniono ich strat».

Czy jesteś za tym, by zapłacić amerykańskim i izraelskim organizacjom przemysłu holokaustu żądanych odszkodowań w wysokości 330 miliardów dolarów za tzw. mienie bezspadkowe, utracone w ll Wojnie Światowej przez nieposiadających spadkobierców obywateli polskich żydowskiego pochodzenia?

NASZ KOMENTARZ: Popierając postulaty Bogdana Kulasa, bardzo chętnie występujemy z własnym pomysłem pytania referendalnego. Brzmi ono: Czy jesteś za zakazem zadłużania Polski i uchwalania budżetu państwowego i samorządowego z deficytem?

Polecamy również: Ukroamok w odwrocie? Z przestrzeni publicznej znikają żółto-niebieskie flagi!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!