Wiadomości

Boeing 737 z ok. 50 osobami na pokładzie nie trafił w pas startowy i wylądował w wodzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszyscy pasażerowie i załoga przeżyli awaryjne lądowanie samolotu na lagunie na Pacyfiku. Boeing 737 z ok. 50 osobami na pokładzie próbował wylądować na wyspie Chuuk w Sfederowanych Stanach Mikronezji, ale uderzył w wodę.

Boeing 737 papuaskich linii lotniczych Air Niugini nie trafił w pas startowy na lotnisku w miejscowości Weno i wylądował na lagunie, gdzie natychmiast zaczął tonąć – podała AFP.

Na nagraniach i zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, jak okoliczni mieszkańcy udzielają pomocy pasażerom i załodze samolotu zanurzonego do połowy w wodzie.

Linie Air Niugini poinformowały, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani, a następnie przewiezieni do szpitala na badania. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Na razie nie wiadomo, dlaczego samolot musiał awaryjnie lądować. Według lokalnych mediów, na które powołuje się agencja AP, na pokładzie znajdowało się od 40 do 50 osób. Dziennik „Pacific Daily News”, cytowany przez AFP, podał, że samolotem leciało 36 pasażerów i 11 członków załogi.

/TVP Info, CBC/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!