Wiadomości

Bloomberg: Na tydzień przed spotkaniem Erdogana z Putinem Turcja wysyła dodatkowych żołnierzy do Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi Bloomberg, Turcja wysłała dodatkowych żołnierzy do północno-zachodniej Syrii, przygotowując się do krytycznego spotkania z przywódcami Rosji i Iranu, do których ma dojść w przyszłym tygodniu, sygnalizując w ten sposób swoją determinację, by powstrzymać atak na tę jedną z ostatnich linii frontu wojny syryjskiej.

Rząd prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana od dawna obawia się, że próba przemieszczenia się przez wspierane przez Rosję siły syryjskie do zbuntowanego bastionu Idlib wywoła falę uchodźców w kierunku granicy tureckiej.

Oczekuje się, że Erdogan podniesie kwestię eskalacji konfliktu Idlibu w trakcie zaplanowanych na 29 września rozmów z Władimirem Putinem i innym prominentnym zwolennikiem władz w Damaszku – prezydentem Iranu Ebrahimem Raisi – twierdzi dwóch tureckich urzędników, którzy wypowiedzieli się w tej sprawie pod warunkiem zachowania anonimowości.

Tysiące dodatkowych żołnierzy pomoże powstrzymać wszelkie próby natarcia syryjskich sił lądowych na Idlib – mieli powiedzieć owi urzędnicy, dodając, że żołnierze tureccy kontrolują drogi prowadzące do granicy tureckiej, powiedzieli urzędnicy.

Czytaj też:

Za tydzień Erdogan spotka się z Putinem. Tymczasem władze w Damaszku grożą Turcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!