Wiadomości

Blitzkrieg syryjskich sił rządowych, Izrael postawił swe wojska w stan gotowości bojowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W toku trwającej obecnie ofensywy w południowo-zachodniej części kraju syryjskie siły rządowe przejęły kontrolę nad siedemdziesięcioma miejscowościami we wschodniej i południowo-wschodniej części prowincji Dara i obecnie znajdują się już w odległości około dwóch kilometrów od granicy z Jordanią.

Wiadomo, że Izrael postawił swoje wojska stacjonujące w rejonie okupowanych Wzgórz Golan w stan podwyższonej gotowości bojowej, o czym donosi agencja informacyjna Sana News. Nadto – jak twierdzi portal Halab Today TV – przerzucił w ten rejon dodatkowe pododdziały, Podkreślono przy tym, że władze izraelskie są zaniepokojone postępami ofensywy wojsk syryjskich w prowincji Dara i obawiają się, że po rozprawieniu się z bojownikami we wschodniej części enklawy przyjdzie kolej na jej część zachodnią, graniczącą ze Wzgórzami Golan.

Pojawiły się nadto doniesienia, iż z tego też powodu wojska izraelskie wzmacniają działające w tamtym rejonie zgrupowania rebelianckie, w tym w szczególności ugrupowanie „Dżejsz Halid Al-Balid”, którego bojownicy złożyli przysięgę na wierność Państwu Islamskiego (ISIS).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!