Wiadomości

Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry zapowiada, że będzie zarabiał na życie… śpiewaniem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwa lata temu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik ujawnił swój talent wokalny, śpiewając na antenie Polsat News utwór “I’ll Be Home for Christmas”. – Mam dwie propozycje koncertów i na razie nie chce odkrywać kart – tłumaczy wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Polityk nagrał w tym czasie swoje wykonanie tej piosenki w celach charytatywnych (występ Wójcika nagrano w studiu Polskiego Radia w Katowicach). W grudniu 2021 roku prowadzący program w Polsat News dziennikarz Bogdan Rymanowski zachęcił Wójcika do zaśpiewania na antenie i wiceminister sprawiedliwości pokazał swoje umiejętności. Jak relacjonują media, polityk w młodości grał na skrzypcach i fortepianie.

O rozwój kariery muzycznej wiceministra Rymanowski zapytał polityka w czwartek rano na antenie Radia ZET. – Jak nas wyrzucą ze Zjednoczonej Prawicy, to będę zarabiał śpiewając na koncertach i festynach? – zapytał Rymanowski, w serii pytań, w której goście programu odpowiadają tylko “tak” lub “nie”. – Tak, tak, tak! – zapewnił Wójcik.

– Koncertowanie w najbliższym czasie? – dopytał dziennikarz wiceministra. – Pewnie. Mam dwie propozycje koncertów i na razie nie chce odkrywać kart – odpowiedział współpracownik ministra Zbigniewa Ziobry. – Bo artyści się wycofają? – upewnił się Rymanowski. – No taka sprawa musi być dogadana, jestem politykiem i mogę zrozumieć artystę, który nie chciałby, żeby wystąpił obok niego, czy na tym samym koncercie – skomentował Wójcik.

Jednocześnie polityk zapewnił, że dotychczas nie spotkał się z takimi sytuacjami. – Przeciwnie, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony – tłumaczył. Wiceminister sprawiedliwości wydał już płytę z piosenkami świątecznymi i jak zapowiedział na antenie Radia ZET, w marcu lub kwietniu wyda kolejną, tym razem, w hołdzie muzykowi Krzysztofowi Krawczykowi. – Lżejsza robota niż w KPRM? – pytał o występy muzyczne Rymanowski. – Zupełnie inna – przyznał Wójcik.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!