Wiadomości

Błaszczak o sytuacji na granicy: “Tak długo będziemy mieli kryzys”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony narodowej zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym wskazuje na destabilizującą działalność opozycji w Polsce.

Sejm przyjął wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego przy granicy z Białorusią o 60 dni. Głosowanie odbyło się bezpośrednio po debacie. Wzięło w nim udział 447 posłów. 237 było „za”, 179 – „przeciw”, a 31 wstrzymało się od głosu, co oznaczało przyjęcie wniosku.

Stan wyjątkowy w pasie granicznym został przedłużony o 60 dni

Przed głosowaniem odbyła się burzliwa debata w Sejmie, w którym niektórzy politycy opozycji dali prawdziwy popis żenady. Takiego festiwalu cynizmu, hipokryzji i totalnej głupoty, choć w Sejmie działy się już różne rzeczy, dawno tam nie serwowano.

Wymowny wpis na temat zachowania polityków opozycji zamieścił w piątek minister obrony narodowej. Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę na sukcesy Litwy w wojnie hybrydowej z Białorusią oraz przestrzegł przed dalszym destabilizowaniem sytuacji w Polsce przez posłów opozycji.

“Białoruś zmniejszyła presję migracyjną na Litwę, bo Łukaszenka zrozumiał, że nie da rady dalej destabilizować sytuacji, gdy litewscy politycy mówią jednym głosem. W Polsce tak długo jak opozycja będzie robiła happeningi i naciskała na otwarcie granic, tak długo będziemy mieli kryzys” – napisał szef MON.

/dorzeczy.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!