Wiadomości

Błachowicz obronił tytuł mistrza UFC w kategorii półciężkiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Broniący pasa mistrzowskiego Jan Błachowicz decyzją sędziów pokonał w walce wieczoru na gali UFC 259 w Las Vegas Nigeryjczyka Israela Adesanye. Polak pozostał mistrzem UFC w kategorii półciężkiej – informuje portal Polskie Radio 24.

Przed walką z Polakiem Nigeryjczyk był w zawodowych startach w MMA był niepokonany. Mistrz świata wagi średniej UFC stoczył dwadzieścia pojedynków, z których piętnaście zakończył przed czasem. Pogromcą Adesanyi okazał się Błachowicz, który bronił pasa mistrzowskiego UFC w kategorii półciężkiej.

W pierwszej rundzie walka toczyła się w „stójce” i Błachowicz wyprowadził kilka celnych ciosów. W połowie drugiej rundy próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Adesanya skutecznie się wybronił. Nigeryjczyk próbował walczyć w dystansie, ale więcej celnych ciosów wyprowadzał Polak.

W trzeciej rundzie inicjatywę miał Adesanya, a Błachowicz starał się odpowiadać ciosami w klinczu. Nie potrafił jednak wykorzystać przewagi wagowej i nie był w stanie sprowadzić walki do parteru. Te próby kosztowały go sporo siły, bo po tym starciu ciężko oddychał.

W kolejnej rundzie Polak sprowadził walkę do parteru. W tym elemencie miał przeważać nad rywalem, który zdecydowaną większość swoich poprzednich walk prowadził i wygrywał w „stójce”. W parterze przewagę miał polski zawodnik, ale nie zdołał rozstrzygnąć walki na swoją korzyść.

W połowie ostatniej rundy Błachowicz ponownie sprowadził pojedynek do parteru i ponownie miał inicjatywę. Nigeryjczyk ograniczał się do obrony, ale w ostatnich sekundach zainkasował kilka mocnych ciosów.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!