Wiadomości

„Biznes Ekologiczny” – pierwszy w Polsce kompletny raport dotyczący tzw. organizacji ekologicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Biznes Ekologiczny” to pierwszy w Polsce kompletny raport dotyczący funkcjonowania i działalności tzw. organizacji ekologicznych. Publikację o ekoaktywistach wydała Fundacja „Polska Ziemia” – czytamy na portalu Radia Maryja.

W raporcie znajdziemy pełne i usystematyzowane informacje na temat tego, w jaki sposób działają największe „przedsiębiorstwa ekologiczne”, skąd biorą pieniądze, w jaki sposób docierają do polityków, jakich metod używają w działalności lobbingowej, jak wywierają presję na polskich firmach i przedsiębiorstwach, aby te zmieniały profil swojej działalności. Ile kosztuje państwo polskie blokowanie inwestycji przez ekoaktywistów oraz jaki kapitał za nim stoi, skąd biorą się dziesiątki milionów rocznie obrotu – właściwie u każdej z tych organizacji?

Prezes Fundacji „Polska Ziemia” zwraca uwagę, że nie można przewidzieć, co będzie czekało nas w przyszłości, bo bardzo silne lobby ma potężne kontakty za granicą, wsparcie finansowe od zagranicznych instytucji, media na pstryknięcie palcem oraz szerokie kontakty polityczne.

– Nie jest też tajemnicą, że te organizacje mają charakter lewicowy i radykalnie lewicowy, wręcz lewacki. W raporcie biznes ekologiczny poruszone zostały wszystkie aspekty ich działalności od finansowej, lobbystycznej, manipulatorskiej aż po ideologiczną – akcentuje.

Marek Miśko z Fundacji „Polska Ziemia” podkreśla, że raport „Biznes Ekologiczny” został już rozesłany do najważniejszych osób w państwie.

– W formie wydrukowanej otrzymali go wszyscy posłowie, senatorowie, ministrowie, wiceministrowie, Rada Ministrów i Kancelaria Prezydenta Polski. Publikacje Przesłaliśmy również do mediów w całym kraju. Kolejna faza wysyłki dotrze do każdej gminy, każdego wójta, burmistrza i prezydenta miasta, do każdego radnego, do każdego urzędu państwowego w kraju, komisariatu policji oraz do każdej parafii – podkreśla Marek Miśko.

– Uważamy, że służby państwowe powinny zająć się nie tylko dokładnym sprawdzeniem tych organizacji, ale również tych ludzi, w tym byłych polityków, którzy wprowadzali ich przedstawicieli na najważniejsze salony w kraju i lobbowali za zmianami w przepisach, które powstawały w gabinetach tych organizacji – podkreśla Marek Miśko.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!