Wiadomości

Bitwa o Wschodnią Gutę – syryjskie siły rządowe kontrolują już 52% powierzchni enklawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje na Twitterze kanał @sayed_ridha, syryjskie siły rządowe zwycięsko zakończyły bój o fermę Aftris i w efekcie pod ich kontrolą znajduje się już 52% enklawy leżącej na północny-wschód od Damaszku.

Z kolei agencja Al-Masdar News donosi, że żołnierze syryjscy wyparli bojowników ugrupowania Dżejsz al-Islam z terytorium bazy przeciwlotniczej, znajdującej się na skraju miejscowości Asz-Szifunija. W trakcie tychże walk oddziały prorządowe zdobyły samodzielny zestaw rakietowy.

W sieci pojawiły się nadto informacje, że syryjskie samoloty rozrzucają na Wschodnią Gutą ulotki, w których obiecują, że bojownicy, którzy nie chcą skorzystać z amnestii, mogą opuścić terytorium Wschodniej Guty wraz ze swoimi rodzinami.

Wiadomo, że na obszarze znajdującym się pod kontrolą bojowników, przebywa około 150 tys. osób. W toku trwającej od kilku dni operacji wojskom rządowym udało się zająć dużą ilość ferm oraz kilka dużych miejscowości.

Pomimo coraz cięższego położenia bojownicy ze Wschodniej Guty wciąż się odgryzają, ostrzeliwując z artylerii centralne dzielnice Damaszku:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!