Wiadomości

Biedroń do Olejnik: W waszej telewizji dochodziło także do molestowań

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W waszej telewizji dochodziło także do sytuacji bulwersujących, do molestowań. Pisały o tym wszystkie media – powiedział na antenie TVN24 Robert Biedroń, odpowiadając na pytanie dotyczące afery pedofilskiej w Słupsku.

– Ciekawe jest to, że afera pedofilska wyszła w momencie, kiedy ogłosiłem start nowego projektu – przekonywał. Dopytywany, jakie działania podjął, kiedy dowiedział się o skandalicznych praktykach w domu kultury, odpowiedział: „Podjąłem decyzję o izolacji tego pana. Wszystkie czynności, jakie wykonałem, miały na celu dobro dzieci”.

– Niech Grzegorz się nie maże, że ja nie chcę od niego odebrać telefonu. Ja się mogę z nim spotkać i rozmawiać o Polsce, bo to jest bardzo ważne. Będę rozmawiać o Polsce ze wszystkimi prodemokratycznymi siłami – dodał.

Robert Biedroń poinformował w poniedziałek, że nie będzie startował w kolejnych wyborach na prezydenta Słupska. Polityk zapowiada utworzenie nowej inicjatywy.

Aferę pedofilską rozpoczął anonimowy list, z którego wynikało, że instruktor tańca w Słupskim Ośrodku Kultury Paweł K. ma romans z 14-latką i rozpija dzieci. Jak jednak ustalili śledczy, fakty miały być jeszcze gorsze – seksualnie wykorzystywane miały być trzy dziewczynki. List władze miasta zignorowały.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!