Wiadomości

Biedroń chce likwidacji IPN i przywrócenia „sprawiedliwych” emerytur ubekom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Podpisałem Pakt dla Mundurowych, który zakłada gwarancję praw nabytych – powiedział kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń. Podkreślił , że „trzeba przywrócić te sprawiedliwe emerytury, prawa nabyte, które zostały słusznie zarobione przez tych ciężko pracujących w służbach broniących bezpieczeństwa Polski”. Pakt zakłada także m.in. likwidację IPN.

Biedroń podczas konferencji na bydgoskim rynku mówił, że w debacie kandydatów na prezydenta, która odbyła się w środę w Telewizji Polskiej, zabrakło wielu ważnych pytań, m.in. dotyczących emerytur służb mundurowych.

– Chciałbym z tego miejsca wysłać jasny sygnał, jeżeli mamy rozmawiać o przyszłości Polski, powinniśmy zacząć dialog z tymi, którzy służyli i służą wiernie naszej ojczyźnie, ze służbami mundurowymi – mówił kandydat Lewicy.

Według Biedronia ustawa dezubekizacyjna jest niesprawiedliwa.

– Sama nazwa pokazuje, jak próbuje się manipulować, oszukać i pogardzać tymi, którzy zasługują dzisiaj na największy szacunek. Dlatego z tego miejsca chciałbym powiedzieć jasno i wyraźnie. Jeśli zostanę prezydentem RP, wniosę w trybie pilnym wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o skasowanie tej ustawy i wniosę projekt ustawy kasującą tę ustawę, bo to jest wstyd i hańba dla Polski, że taka ustawa została przyjęta – mówił.

Biedroń podkreślał, że „ trzeba przywrócić te sprawiedliwe emerytury, prawa nabyte, które zostały słusznie zarobione przez tych ciężko pracujących w służbach broniących bezpieczeństwa Polski”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!