Wiadomości

Biden zaapelował do obywateli amerykańskich przebywających na Ukrainie o natychmiastowe opuszczenie jej terytorium

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal TVP Info, prezydent USA Joe Biden zaapelował do obywateli amerykańskich przebywających na Ukrainie o natychmiastowe opuszczenie jej terytorium.

– Sprawy mogą się zacząć rozwijać w szaleńczym tempie – stwierdził Biden na antenie telewizji NBC News, dodając, że „nie wyśle lotnictwa amerykańskiego, by ewakuować tych, którzy będą chcieli wylecieć z tego kraju po tym, gdy już dojdzie do rosyjskiej inwazji”.

– Amerykańscy obywatele powinni wyjechać już teraz. To nie jest tak, że mamy do czynienia z organizacją terrorystyczną. Mamy do czynienia z jedną z największych armii na świecie. To zupełnie inna sytuacja i sprawy mogą się potoczyć w szaleńczym tempie – powiedział prezydent SA.

Dodał, że nie wyśle na Ukrainę wojsk, bo „kiedy Amerykanie i Rosjanie zaczną strzelać do siebie, będziemy mieć wojnę światową”. Jednocześnie ocenił, że nawet jeśli rosyjski prezydent Putin jest „na tyle głupi, by wejść [na Ukrainę], jest na tyle mądry, by nie zrobić nic, co negatywnie wpłynęłoby na obywateli USA”.

– Działania zbrojne mogą zacząć się w każdej chwili i bez ostrzeżenia i zdecydowanie ograniczyłyby możliwości ambasady USA do świadczenia usług konsularnych, w tym pomocy obywatelom USA w opuszczeniu Ukrainy – poinformowała ambasada USA w Kijowie, apelując o bezzwłoczne opuszczenie terytorium Ukrainy.

Czytaj też:

Rosja rozważa ewakuację personelu swoich placówek dyplomatycznych z Ukrainy

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!