Wiadomości

Biden: Trwa bezprecedensowy atak na demokrację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trwa bezprecedensowy atak na demokrację; to musi się skończyć. Sceny chaosu na Kapitolu nie oddają istoty Ameryki ani tego, kim jesteśmy – oświadczył w środę prezydent elekt Joe Biden.

– Widzimy małą liczbę ekstremistów. To niegodziwe. To nieporządek, to chaos. Ten bunt musi się skończyć. Już. Wzywam ten motłoch, by się cofnął – mówił prezydent elekt, który zgodnie z oficjalnymi wynikami wyborów za dwa tygodnie powinien objąć urząd.

– Słyszeliście jak w różnych kontekstach powtarzałem, że słowa prezydenta mają swoją wagę niezależnie od tego jak dobry lub jak zły jest to prezydent. Dlatego wzywam prezydenta Trumpa, by teraz, już, wystąpił w ogólnokrajowej telewizji, wypełnił swoją przysięgę i bronił Konstytucji. By zażądał zakończenia tego oblężenia – kontynuował Joe Biden.

– Szturm na Kapitol, wybijanie szyb, zajmowanie biur, sprowadzanie zagrożenia na legalnie wybranych przedstawicieli, to nie protest, lecz bunt. Świat na to patrzy – napominał.

– Jak wielu Amerykanów jestem zaszokowany i smutny, że nasz kraj, nasz naród, który tak długo był latarnią światła i demokracji dla całego świata, przeżywa tak ciemne chwile – wyznał demokratyczny polityk, ale, jak dodał, „Ameryka doświadczyła już wiele – w wojnach i konfliktach. Zniesiemy i to, i zwyciężymy”.

– Najbliższe cztery lata, to musi być odbudowa demokracji, godności, praworządności. Ameryka to honor, godność, szacunek, tolerancja. Tacy jesteśmy – zapewniał amerykański prezydent elekt, zauważając, że „dzisiejszy dzień uświadamia, iż demokracja jest krucha” a „jej utrzymanie wymaga ludzi dobrej woli”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!