Wiadomości

Biden rozmawiał z Zełeńskim: “Dał jasno do zrozumienia”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozmawiał w niedzielę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim. Amerykański polityk potwierdził również zaangażowanie USA w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

„”W wydanym komunikacie po rozmowie służby prasowe Białego Domu podkreśliły, że Joe Biden “dał jasno do zrozumienia”, iż ewentualna inwazja Rosji na Ukrainę nie zostanie bez odpowiedzi ze strony USA i ich sojuszników.

“Stany Zjednoczone oraz ich sojusznicy i partnerzy zareagują zdecydowanie, jeśli Rosja dokona dalszej inwazji na Ukrainę” – czytamy w oświadczeniu.

Obaj politycy wyrazili poparcie dla planowanych na przyszły tydzień działań dyplomatycznych, które obejmują dwustronny strategiczny dialog na temat stabilności w regionie. Chodzi o dyskusję za pośrednictwem Rady NATO-Rosja oraz w ramach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Podczas rozmowy z ukraińskim przywódcą Biden podkreślił przywiązanie USA oraz ich sojuszników i partnerów do zasady „nic o tobie bez ciebie”. Potwierdził również zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy, a także wyraził również poparcie dla środków budowy zaufania w celu deeskalacji napięć w Donbasie oraz aktywnej dyplomacji na rzecz realizacji porozumień mińskich, wspierających format normandzki.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!