Wiadomości

Biden: Przywódcy G7 uzgodnili “niszczycielskie pakiety sankcji”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent USA Joe Biden na Twitterze, że wspólnie z przywódcami państw G7 uzgodniliśmy w czwartek „niszczycielskie pakiety” sankcji i innych środków wobec Rosji. Telewizja NBC News twierdzi nadto, że doradcy Bidena sugerują też przeprowadzenie cyberataków, by zakłócić rosyjskie operacje wojskowe.

„Tego poranka spotkałem się z moimi odpowiednikami z G7, by omówić nieusprawiedliwiony atak na Ukrainę i zgodziliśmy się, by ruszyć naprzód z niszczycielskimi pakietami sankcji i innych środków ekonomicznych, by pociągnąć Rosję do odpowiedzialności. Jesteśmy z dzielnym narodem Ukrainy” – stwierdził prezydent Stanów Zjednoczonych, odnosząc się do “wirtualnego spotkania”, w którym wzięli udział przywódcy USA, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanady i Włoch oraz przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Restrykcjami objęte mają zostać największe rosyjskie banki państwowe, VTB i Sbierbank, do których należy ponad połowa wszystkich aktywów bankowych w Rosji. Sbierbank odpowiada też za wypłatę większości emerytur. Sankcje na VTB nałożył już wczoraj premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Kontroli prawdopodobnie podany zostanie także eksport kluczowych technologii, od których Rosja jest uzależniona.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!