Wiadomości

Biały Dom potwierdza: Rosja otrzymała irańskie drony do walki na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzeczniczka Białego Domu potwierdziła medialne doniesienia, że Rosja otrzymała drony bojowe z Iranu. Dostawa miała miejsce w sierpniu, przy czym Moskwa otrzymała dwa typy bezzałogowców.

– Według naszych danych Rosja w ciągu kilku dni sierpnia otrzymała z Iranu drony Mohajer-6 i Shahed. Sprzęt został załadowany na rosyjskie samoloty transportowe na lotnisku w Iranie, które następnie poleciały z Iranu do Rosji – powiedziała Karin Jean-Pierre.

Zastępca rzecznika Departamentu Stanu USA Vedant Patel oficjalnie potwierdził na wtorkowym briefingu, że według Waszyngtonu Rosja zamierza wykorzystać na polu bitwy drony pozyskane z Iranu.

– Rosyjskie wojsko cierpi z powodu poważnych niedoborów dostaw sprzętu wojskowego, częściowo z powodu sankcji i kontroli eksportu, które zmuszają Rosję do polegania na niewiarygodnych krajach, takich jak Iran. Będziemy nadal energicznie egzekwować wszystkie sankcje USA na handel rosyjską i irańską bronią i będziemy wspierać naszych partnerów w całym regionie – stwierdził Vedant Patel.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!