Wiadomości

Bialski sąd skazał czterech mężczyzn za kradzież tęczowej flagi z piorunem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bialski sąd skazał czterech mężczyzn za kradzież tęczowej flagi z piorunem, do której doszło rok temu w Białej Podlaskiej – informuje portal tysol.pl.

W piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej uznał 22-letniego Bartosza C., 20-letniego Tomasza K., 18-letniego Szymona J. i 20-letniego Jakuba P. za winnych kradzieży szczególnie zuchwałej, do której doszło 30 października 2020 r. podczas Strajku Kobiet w Białej Podlaskiej.

“Działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży szczególnie zuchwałej polegającej na zaborze w celu przywłaszczenia flagi tęczowej na drzewcu z emblematem pioruna o wartości 40 zł” – podała sędzia Marta Załęska.

Sąd uznał, że Bartosz C. zarzuconego czynu dopuścił się “w warunkach powrotu do przestępstwa, będąc uprzednio skazanym”. Trzy lata temu mężczyzna usłyszał wyrok za usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem. W więzieniu spędził rok i wyszedł z niego w styczniu 2020 r. W piątek został skazany na rok pozbawienia wolności.

Wyrok ośmiu miesięcy pozbawienia wolności usłyszał Tomasz K. Natomiast Szymon J. i Jakub P. zostali skazani na osiem miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie 18-latek i 20-latek mają wykonywać nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie. Ponadto, sąd zobowiązał skazanych do solidarnego naprawienia szkody poprzez zapłatę pokrzywdzonej 40 zł.

Wyrok jest nieprawomocny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!