Gospodarka Polska Wiadomości

Białoruskie władze domagają się usunięcia z półek polskich produktów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl władze Mińska zażądały od sieci handlowych, by usunęły z „najlepszych półek” w supermarketach towary z krajów, które wprowadziły sankcje wobec władz Białorusi, m.in. Polski, Litwy i Ukrainy. Mer stolicy Białorusi poinformował o tym w sobotę.

Co się dzieje? Różne kraje wprowadziły wobec nas sankcje – Ukraina, Litwa, Polska, a ich towary (cukierki, herbaty, ciastka, wypieki) leżą w sklepach na najlepszych półkach! A rodzimych towarów trzeba szukać – powiedział w sobotę mer Mińska Uładzimir Kucharau, cytowany przez Polską Agencję Prasową (PAP).

„Postawiliśmy sprawę brutalnie: Albo sytuacja się zmieni, albo podejmiemy działania. Przy czym, taka decyzja moim zdaniem powinna zapaść na poziomie całego kraju” – dodał.

Oświadczył, że władze miasta odbyły już rozmowy z przedstawicielami supermarketów.

Przypomnijmy, że w lipcu br. prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka przekonywał w wywiadzie dla arabskojęzycznego kanału telewizyjnego Sky News Arabia, że europejscy politycy, tworząc ognisko napięć wokół Białorusi, rozpoczynają III wojnę światową.

Także w lipcu Łukaszenka wygłosił oświadczenie, w którym przekonywał, że na Białorusi wykryto uśpione komórki terrorystyczne. Głowa państwa oskarżała Polskę, Litwę, Niemcy, Ukrainę i USA o koordynowanie ich działaniami.

Poczynają sobie coraz śmielej…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!