Europa Wiadomości

Białoruskie KGB pokazało broń, która miała być użyta 25 marca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Białoruskie państwowe środki masowego przekazu przedstawiły przekazaną im przez służby specjalne informację, która jakoby powinna rzucić nowe światło na przyczyny masowych zatrzymań z ostatnich dni, ale w rzeczywistości jedynie potęguje wątpliwości – pisze portal naviny.by.

Służby specjalne twierdzą, że zapobiegły wystąpieniu bojowników, którzy planowali urządzić rozróby i zbrojne prowokacje podczas akcji masowych protestu w dniu 25 marca.

Jak informuje KGB, wszczęto postępowanie karne w sprawie prowadzenia ćwiczeń i przygotowań do udziału w masowych rozruchach. W sprawie tej zatrzymano 26 osób.

W wyniku tego „zatrzymani zostali aktywiści „Białego Legionu” z Mirosławem na czele Łozowskim, a także „Młodego Frontu” z Dmitrijem Daszkiewicz na czele” – relacjonuje informacje podane przez służby specjalnej państwowa agencja БЕЛТА.

„Przy tym w przypadku „Białego Legionu” mamy do czynienia z profesjonalnie przygotowanymi bojownikami w wieku od 25 do 43 lat” – czytamy w oświadczeniu KGB.

W komunikacie podano, że w ramach prowadzonego postępowania o przestępstwa kryminalne przeprowadzono 29 rewizji, w wyniku czego u podejrzanych przejęto cały arsenał – automat Kałasznikowa, trzy karabinki, dwa pistolety, naboje, granaty, pałki, metalowe noże i siekiery, przedmioty i substancje dla wyrobu we własnym zakresie materiałów własnej wybuchowych. Automat Kałasznikowa i dwie paczki nabojów zostały znalezione w samochodzie Mirosława Łozowskiego.

 

/naviny.by/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!