Europa Polska Wiadomości

Białoruska propaganda cytuje Dariusza Rosatiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
„Białoruś bastionem wolności w porównaniu z Polską PiS?” – pyta na Twitterze poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati, odnosząc się do informacji o polskim żołnierzu, który miał uciec na Białoruś i poprosić reżim Aleksandra Łukaszenki o azyl. Okazało się, że jego komentarz szybko został podchwycony i wykorzystany przez białoruską propagandę.

W piątek radio RMF FM, powołując się na białoruskie media, poinformowało, że polski żołnierz przeszedł na terytorium Białorusi i poprosił o azyl. „Tłumaczył, że nie zgadza się z polityką polskiego rządu” – podano. Zaginięcie żołnierza podczas wykonywania zadań służbowych potwierdziło Dowództwo Operacyjne. Niedługo potem białoruskie media opublikowały zdjęcia żołnierza udzielającego wywiadu przed kamerami.

Głos w sprawie zabrał szef MON Mariusz Błaszczak. Jak poinformował minister, żołnierz, który wczoraj zaginął, miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. „Nigdy nie powinien zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada” – napisał Mariusz Błaszczak.

Swoim komentarzem w sprawie podzielił się polityk Koalicji Obywatelskiej i poseł na Sejm RP Dariusz Rosati. „Kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Polski żołnierz poprosił o azyl na Białorusi. Białoruś bastionem wolności w porównaniu z Polską PiS?” – napisał polityk na Twitterze. Ten wpis trudno określić inaczej niż jako haniebny; parlamentarzystę ostro skrytykowali publicyści i internauci, a z publikowanych przez internautów informacji wynika, że komentarz Rosatiego podchwyciła i wykorzystała w swoich materiałach białoruska propaganda.

Stara miłość nie rdzewieje…

Źródło: tysol.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!