Wiadomości

Białoruscy żołnierze zagrozili otwarciem ognia w kierunku naszych żołnierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W środę doszło do kolejnej prowokacji wobec polskich żołnierzy pełniących służbę na granicy. Wojskowi zlokalizowali grupę około 250 imigrantów w pobliżu ogrodzenia. Pilnujący ich białoruscy żołnierze zagrozili otwarciem ognia w kierunku naszych żołnierzy – przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej.

– Jeden z patroli polskich żołnierzy trafił na sytuację, gdzie doszło do zgrupowania migrantów po stronie białoruskiej. Kiedy doszło do próby sprawdzenia sytuacji, jeden z białoruskich żołnierzy zagroził Polakom otwarciem ognia – opisywał incydent w TVP Info rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

– Ta sytuacja ewidentnie prowadziła do eskalowania napięcia na granicy. Była to próba zastraszenia również polskich żołnierzy – podkreślił.

– Okazało się, że to nie tylko był przykład eskalowania sytuacja na granicy z Białorusią, ale również próba udziału w tuszowaniu próby grupowego przekroczenia granicy przez kolejnych migrantów kontrolowanych przez stronę białoruską, bowiem okazało się, że całe zdarzenie miało miejsce niedaleko od organizowanej przez stronę białoruską masowej próby wdarcia się na teren Polski – wskazał rzecznik.

Czytaj też:

Straż Graniczna: Od początku kryzysu migracyjnego odnotowano przeszło 30 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!